*

بازگشت روش پرداخت صورتحساب خریدهای اینترنتی درب منزل (پرداخت در محل)

*

همانطور که می‌دانیم ، یکی از پر کاربرد ترین روش‌های پرداخت صورتحساب خریدهای اینترنتی ، استفاده از روش پرداخت در محل خواهد بود. در این روش کاربران مجاز هستند تا ابتدا سفارش خود را بدون پرداخت هزینه در فروشگاه اینترنتی به ثبت رسانده و وجه مربوط به صورتحساب خود را درب منزل و یا محل کار خود با استفاده از وجه نقدی و یا کارت بانکی و دستگاه‌های پز سیار ، پرداخت نمایند. این روش در نوع خود دارای مزایا و معایب مختص به خود بوده که در ادامه به برسی دقیق آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

سیستم هوشمند فروشگاه اینترنتی فجر ایرانیان™

*

مزایای استفاده از روش پرداخت در محل

اولین و شاید مهم‌ترین مزیت استفاده از روش پرداخت در محل برای کاربران اینترنتی ، عدم نیاز به داشتن رمز دوم و درگیری‌های استفاده از رمز پویا خریدهای اینترنتی خواهد بود. در این روش افرادی که هنوز اقدام به دریافت رمز دوم برای کارت متصل به حساب بانکی خود ننموده‌اند و یا افراد سنتی (مسن‌تر ها) که تا کنون آموزشی برای استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک ندیده‌اند ، قادر هستند تا بدون نیاز به استفاده از رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) اقدام به ثبت سفارش از فروشگاه های اینترنتی کنند.

دومین و آخرین مزیت استفاده از روش پرداخت در محل ، ایجاد حس اطمینان و اعتماد بیشتر کاربران به فروشگاه های اینترنتی خواهد بود. طبق نظرسنجی های انجام شده و تحلیل اطلاعات به دست آمده از سیستم پشتیبانی فروشگاه اینترنتی هوشمند فجر ایرانیان™ ، بیشتر کاربران اینترنتی که برای بار اول از خدمات فروشگاه استفاده می‌نمایند ، تمایل به استفاده از روش پرداخت در محل خواهند داشت و این امر باعث ایجاد حس اطمینان بیشتر به کسب و کار اینترنتی میان کاربران قلمداد شده است. جالب است بدانید طبق آزمایش و تحلیل آماری صورت گرفته بر روی ۱۰۰ کاربر به صورت تصادفی ، ۷۶ درصد از کاربران (۷۶ نفر) در بار اول خرید اینترنتی خود ، تمایل به استفاده از روش پرداخت در محل داشته و از این تعداد تنها ۱۶ نفر از آن‌ها استفاده از روش پرداخت در محل را در خرید دوم خود تکرار نموده و ۶۰ نفر دیگر خرید دوم خود را از این فروشگاه اینترنتی با استفاده از روش پرداخت آنلاین به ثبت رسانده‌اند. با نگاهی دقیق به این موضوع می‌توان متوجه اهمیت وجود روش پرداخت در محل ، در ایجاد حس اطمینان به فروشگاه توسط کاربران شد.

*

معایب استفاده از روش پرداخت در محل

جدا از محاسن استفاده ، این روش پر کاربرد پرداخت و تکمیل سفارشات اینترنتی دارای معایبی نیز هست که ما در بخش مجله فروشگاه اینترنتی و یک سیستم دانش بنیان، این معایب را نیز به اطلاع شما کاربران گرامی خواهیم رساند.

یکی از مهم‌ترین معایب استفاده از این روش پرداخت صورتحساب های اینترنتی ، بحث اتلاف زمان می‌باشد. در استفاده از روش پرداخت در محل ، زمان بیشتری نسبت به استفاده از روش پرداخت اینترنتی در ثبت سفارش های اینترنتی درگیر خواهد شد. همان طور که می‌دانیم بهینه سازی تمام فعالیت‌ها مخصوصاً در بحث زمان یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش بازدهی فروشگاه های اینترنتی خواهند بود و اتلاف وقت به هر طریقی می‌تواند از توان و بازدهی خدمات رسانی یک فروشگاه اینترنتی هوشمند و بهینه بکاهد. در نتیجه ، استفاده از روش پرداخت در محل در نهایت می‌تواند زمان تقریبی تحویل و تکمیل سفارشات کاربران اینترنتی را تحت شعاع خود قرار دهد.

اشکال بعدی که به استفاده از خدمات پرداخت در محل وارد است؛ عدم امکان تسویه حساب کامل صورتحساب های صادر شده در صورت استفاده از وجه نقدی توسط کاربران خواهد بود. همانطور که می‌دانیم بیشتر صورتحساب های ایجاد شده در خریدهای اینترنتی ، به دلیل وجود درصدهای مختلف از مالیات و عوارض دریافتی در صورتحساب‌ها ، دارای ارقام اعشاری در قیمت تمام شده صورتحساب بوده و قطعاً به دلیل محدودیت واحد پولی ما و سکه و یا اسکناس های در اختیار کاربران و ماموران ارسال و تحویل سفارشات ، تسویه حساب کامل این صورتحساب‌ها عملاً به یک امر غیر ممکن تبدیل خواهد شد.

و اما آخرین و مهم‌ترین ایراد و اشکال وارد شده به استفاده از روش پرداخت در محل ، مرتبط با ایجاد تماس بیش از حد کاربران و مامورین ارسال سفارشات بوده و در کنار آن خطر های احتمالی امنیتی در استفاده از این روش پرداختی خودنمایی خواهند کرد. همان طور که می‌دانیم پول نقد یکی از آلوده‌ترین اشیای در اختیار بشریت شناخته شده و رد و بدل آن می‌تواند به انتقال سریع آلودگی‌های ویروسی و یا میکروبی دامن بزند. همچنین در استفاده از کارت بانکی و دستگاه پز ، تماس‌های لازم در جهت پرداخت صورتحساب ، می‌تواند رفتار مشابهی را رقم زند. در نتیجه ، در این مواقع استفاده از روش پرداخت ایمن و آنلاین شاید بهترین گزینه به منظور جلوگیری از خطرهای جدی ذکر شده باشد. و همانطور که حتماً در جریان هستید ، با گسترش بیماری همه‌گیر ویروسی COVID-19 در کشور ، این موضوع به قدری دارای اهمیت شده که وزارت محترم بهداشت ، دستور به حذف و مسدود سازی هرچه سریع‌تر این روش پرداخت در فروشگاه های اینترنتی را صادر و ابلاغ نموده و از تمامی کاربران درخواست شده تا اطلاع ثانوی ضمن استفاده از خدمات اینترنتی به منظور کاهش تردد های شهری و حضور در اماکن عمومی ، از روش پرداخت اینترنتی برای تسویه حساب خود در انجام سفارشات اینترنتی استفاده نمایند.

*

ضمانت پرداخت های اینترنتی

بازگشت روش پرداخت در محل بین روشهای پرداخت

با گذشت ۳ ماه از ابتدای سال ۹۹ و به منظور رعایت دستورالعمل وزارت محترم بهداشت، روش پرداخت در محل در این فروشگاه غیر فعال بوده و کاربران برای ثبت و تکمیل سفارشات خود ملزم به استفاده از سایر روش‌های پرداخت بوده‌اند. اما حالا با باز گشایی برخی از مشاغل کم خطر و آغاز فعالیت تدریجی بعضی از کسب و کارهای فیزیکی در گرو کنترل نسبی خطرهای ایجاد شده توسط کورونا ویروس ، این روش پر کاربرد در ثبت و تکمیل سفارشات کاربران (روش پرداخت در محل) قرار است به جمع سایر روش های پرداخت صورتحساب کاربران بازگردد و مجدداً در اختیار کاربران گرامی قرار بگیرد. طبق گفته و صحبت‌های مدیریت محترم این مجموعه فروشگاهی هوشمند؛ روش پرداخت در محل ، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ برابر با اول تیرماه سال ۹۹ مجدداً فعال خواهد بود.

*

نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما

با توجه به اهمیت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات ارزشمند شما کاربران گرامی در بهبود و ارتقاء سطح کیفی خدمات این فروشگاه اینترنتی هوشمند ، لازم می‌دانیم تا از شما درخواست شود در صورتی که این مطلب را مشاهده و مطالعه نمودید و تا اینجا همراه ما بوده‌اید ، نظر خود را پیرامون موضوع مطرح شده در قسمت ثبت نظرات در پایین همین صفحه با ما به اشتراک گذاشته و در صورت داشتن هر گونه پیشنهاد و یا انتقاد بر روند فعالیت این فروشگاه ، آن را به اطلاع ما برسانید. این اطمینان وجود دارد تا کارشناسان بخش مرکز بازخورد هوشمند فروشگاه ، بیشترین استفاده را از اطلاعاتی که شما در اختیار ما قرار می‌دهید ، در جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی خدمات این فروشگاه اینترنتی و سوپرمارکت آنلاین شبانه روزی ، به کار گیرند…2 دیدگاه

صادق · ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ در ۹:۳۷ بعد از ظهر

روش پرداخت در محل ، هم اکنون در بیشتر فروشگاه های اینترنتی غیر فعال است. به نظر من کس که از یک فروشگاه اینترنتی استفاده می کنه حتماً با روش پرداخت آنلاین آشنایی داره و برای اطمینان به یک فروشگاه اینترنتی داشتن نماد اعتماد الکترونیکی کافیه و بهتره که صورتحساب از طریق پرداخت آنلاین ثبت بشه. با اینکار هم در زمان صرفه جویی میشه هم ایمن تر و تمیز تره…
به نظر من اگر فعال نشه این روش خیلی بهتره چون به نفع هم وطنان عزیز خواهد بود. در مجموع ، از اینکه در این فروشگاه به تمام مردم احترام گذاشتید و برای همه عزیزان راهی برای خرید قرار دادید ، از شما ممنونم. ⁦❤️⁩🙏

تینا · ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۹ بعد از ظهر

من کلاً چون کارت ملی هوشمند ندارم برای فعال سازی رمز دوم به مشکل خوردم. ولی خوشبختانه جدیداً مبالغ کمتر از ۱۰۰ هزار تومان رو میشه با رمز ایستا پرداخت کرد. این خیلی عالی میشه اگر روش “پرداخت در محل” رو مجدداً فعال کنید چون اونوقت می‌تونم خریدهای بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان انجام بدم هم هزینه حمل برام رایگان بشه هم هرچیزی که لازم دارم رو تو یک سفرش ثبت کنم.
در کل فروشگاه خوبیه و من ازش راضی هستم. ممنون از فجر ایرانیان™ 🙏🙏🙏🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 سبد خرید